Loading...
 

RC model auta

Představení RC modelu

V rámci projektu každý závodní tým obdržel stavebnici RC modelu auta od výrobce Himoto. Běžně sestavený podvozek s popisem jeho částí vidíte na obrázku č. 1.

Obr. č. 1: Podvozek Himoto, zdroj: www.himoto.cz
Obr. č. 1: Podvozek Himoto, zdroj: www.himoto.cz
Vyobrazený model a jeho popis se může v detailech lišit od skutečně dodaných podvozků, např. typ motoru nebo baterie. Rozmístění prvků a princip zapojení je však shodný.
Vaším úkolem bude do tohoto sériově vyráběného podvozku zabudovat palivový článek, 2 hydrostiky a jednotku s elektronikou. Jak palivový článek a jeho příslušenství zabudujete, je čistě na vás. Pokud dodržíte maximální rozměry a pravidla, nemáte žádná omezení. Můžete kompletně celý podvozek přestavět, vylepšit, vyměnit za jiný. To je výzva pro strojaře ve vašem týmu. V následujících kapitolách najdete informace k jednotlivým funkčním celkům. Pokud díky nim vymyslíte a zrealizujete nějakou chytrou úpravu, můžete získat výhodu pro váš tým. Takovou úpravou se pak nezapomeňte pochlubit rozhodčím při prezentaci vašeho týmu. I to se totiž hodnotí a vyhlašuje v samostatné kategorii "poháru konstruktérů".

Jednotlivé funkční celky:

Podvozek
Kola
Převodovka
Diferenciál
Tlumiče
Motor
Servomotor
Regulátor
Baterie
Hydrostik
Dálkové ovládání
Palivový článek


Created by Josef Drobný. Last Modification: Friday October 25, 2019 18:14:58 CEST by Josef Nový.

Menu